ResMed Sweden AB

ResMed Sweden AB

Jan Stenbecks torg 17
164 40 Kista

hitta hit

Träffpunktsömn:

Butiken för privatkunder

För beställning ring:

0708-96 12 03

eller maila tps@resmed.se

www.traffpunktsomn.se

ResMed ServiceCenter:
(Gods för avtalskunder)

Godsmottagningen
Kemistvägen 10
183 79 Täby

Öppettider:
Måndag till fredag
kl 8.00–16.00

servicecenter@resmed.se

Teknisk support:

Teknisk Servicechef

Elin Dahl (vikarierande)

08-477 10 23

elin.dahl@resmed.se

(Melissa Hernandez, föräldrarledig)

 

Reception/ Kundtjänst för beställning
+46 (0) 8 477 10 00
+46 (0) 8 477 10 02
reception@resmed.se
Idéforum
Har du idéer eller förslag om hur vi kan göra vår verksamhet
bättre maila gärna oss på:
reception@resmed.se
   
Vänligen notera att detta gäller enbart för Sverige.
För andra länder hemsida Klicka här

Medarbetare:


Peter Andersson

VD
Peter Andersson
0733-85 33 60
Peter.Andersson@resmed.se

HR Manager Nordic
Ludvig Enger
08- 477 10 31
ludvig.enger@resmed.com

Asa Nygren

Assistent & utbildningskoordinator

Åsa Nygren

0702-99 72 00

Asa.Nygren@resmed.se

 

Ekonomichef

Linda Lagerquist

08- 477 10 15

linda.lagerquist@resmed.se

 

Teknisk Servicechef

Elin Dahl (vikarierande)

08-477 10 23

elin.dahl@resmed.se

 (Melissa Hernandez, föräldrarledig)

 

 

Ekonomi
Åsa Wikström
08-477 10 21
Asa.Wikstrom@resmed.se

Gunnar Jogensjo Product Management Director
Gunnar Jogensjö
0733-89 89 22
Gunnar.Jogensjo@resmed.se

Business Development Manager Cardiology

Susanne Olesen

0705- 20 88 09

susanne.olesen@resmed.se

Kundtjänst

Kundtjänst
Susanna Sulasalmi
08-477 10 00
susanna.sulasalmi@resmed.se

Kundtjänst
Helen Gabrielsson
08-477 10 00
helen.gabrielsson@resmed.se

 

 

 

Kundtjänst och kontorsassistent
Binga Jonasson
08- 477 10 20
binga.jonasson@resmed.se

 

Marknad

Marknadschef

Helena Lundhammar

0702-25 74 44
Helena.lundhammar@resmed.se

Marknadskoordinator

Jens Brun

0725-86 66 54

jens.brun@resmed.se

Försäljning

Försäljningschef
Johan Ottander

 

johan.ottander@resmed.se

 

Upphandlingschef
Vakant

Produktspecialist Dental
Kenneth Vallenholm
0703-83 81 78
Kenneth.Vallenholm@resmed.se

Produktspecialist Dental
AnnaKarin Andersson
0736-42 22 47
Annakarin.Andersson@resmed.se

Produktspecialist
Jan Albers
0739-74 25 87

jan.albers@resmed.se
Ronny Ravna

Produktspecialist
Ronny Ravna
0767-63 35 33
Ronny.Ravna@resmed.se

Kicki Gunnari

Produktspecialist
Kicki Ahlström
0730-49 99 96
Kicki.Ahlstrom@resmed.se

Jessica Larsson

Produktspecialist
Jessica Larsson
0761-49 99 90
Jessica.Larsson@resmed.se

Ulla Soeder

Produktspecialist
Ulla Söder
0708-96 12 03
ulla.soeder@resmed.se

www.traffpunktsomn.se

Carina Blomqvist

Produktspecialist
Carina Blomqvist
0768-08 65 00
Carina.Blomqvist@resmed.se

©2000-2014 ResMed. All rights reserved.